Jeśli inne gry farmerskie już Ci się znudziły, czas na odmianę! W grze zatytułowanej Ranczo udostępnionej użytkownikom Naszej Klasy jest wiele różnorodnych zadań do wykonania. Gotuj potrawy i podawaj je gościom restauracji

Oceń grę
12345
Ocena graczy: 4,49 na 5
Oddanych głosów: 35
Loading ... Loading ...
Dostępne języki: polski
Wspierane przeglądarki: Chrome Firefox

Recenzja gry Ranczo

Śpiew ptaków, spokojna, zielona wieś a w jej środku Twoje gospodarstwo, które potrzebuje obrotnej osoby – właśnie takiej, jak Ty.

Znana przez niektórych graczy aplikacja facebookowa Gourmet Ranch teraz trafia na nasz rodzimy portal społecznościowy Nasza Klasa, gdzie udostępniono go w języku polskim. To dobre posunięcie, bo pierwowzór jest jedną z ciekawszych gier farmerskich. Dzięki nowatorskiemu podejściu i wprowadzeniu wielu nowatorskich rozwiązań mamy szansę poznać coś innego niż serwowane na okrągło „odgrzewane kotlety” w postaci kolejnych klonów tych samych tytułów.

Ranczo - fotka

Wielki ruch w Twoim gospodarstwie! Na Ranczu cały czas coś się dzieje – musisz nad wszystkim zapanować!

Gracz obejmuje kontrolę nad gospodarstwem rolnym. Mamy tutaj na myśli dosłownie całe Ranczo, składające się z grządek i zagródek. Zajmujemy się hodowaniem i uprawą a gotowe plony składujemy w spiżarni. Oczywiście produkty możemy sprzedać, ale dobrze byłoby zostawić coś dla siebie. Dlaczego? W gospodarstwie działa restauracja, której jesteśmy właścicielem. Korzystając z opasłej książki kucharskiej będziemy przygotowywać potrawy dla klientów tejże knajpki. Dlatego ważna jest różnorodność posiadanych w spiżarni składników: im ich więcej, tym więcej smacznych potraw możemy przygotować. Warto dodać, że stopniowo na kolejnych poziomach gry będziemy dostawać dostęp do nowych receptur i składników. Niektóre rzeczy odblokować można tylko specjalnymi kluczami, które dostaje się za wykonywanie zadań.

Monety zarobimy za sprzedaż składników zebranych z farmy, albo za sprzedaż całej partii gotowego, przygotowanego w kuchni jedzenia. Jeśli na kontuarach masz akurat dużo jedzenia, a w spiżarni masz sporo składników, możesz ugotować którąś z potraw z książki kucharskiej i sprzedać je inkasując odpowiednią kwotę monet (na piecu w kuchni kiedy potrawa zostanie ugotowana, po kliknięciu na nią masz możliwość wyboru jednej z opcji: czy podać ją gościom restauracji czy sprzedać od razu całość).

Zaorany skrawek pola możesz obsiać jedą z roślin: mamy do wyboru zboża, krzewy i drzewa owocowe oraz warzywa. Zanim będą gotowe do zbioru, musi upłynąć odpowiedni czas. Skrócić go można przyspieszaczami (ich ilość pokazana jest na różowym pasku obok ikonki ze stoperem). Niektóre potrawy wymagają więcej niż jednego składnika, więc skompletowanie ich wszystkich będzie trudniejsze. Nagrodą za przygotowanie bardziej złożonych potraw będzie większa ilość monet, jakie za nią otrzymamy. W zagródkach umieśćcie zwierzaki: drób, trzodę i bydło.

Pamiętajcie, żeby nie trzymać zbyt długo składników w magazynie – zepsują się! Jeśli macie za dużo któryś z warzyw lub owoców, sprzedajcie je. W grze Ranczo dużą uwagę poświęcono aspektom społecznościowym: współpraca z innymi graczamy się opłaci. Możemy wymieniać się i handlować towarem, co przyniesie z pewnością obopólne korzyści dla obu stron.

Trudno jednoznacznie określić, który z członów tej aplikacji jest tutaj dominujący: czy zarządzanie gospodarstwem, czy przygotowywanie potraw. Tak naprawdę cała sieć zależności na Ranczu tworzy idealną, uzupełniającą się całość. Dzięki temu gra się bardzo przyjemnie.

Adres tego wpisu: http://gryprzegladarkowe.net.pl/gry-dla-dziewczyn/ranczo

Gra Ranczo

Przypisano do kategorii: Gry dla Dziewczyn, Gry Nasza Klasa

Galeria - screeny

Ranczo - fotka

Film: Ranczo

Prezentacja gry Ranczo z Naszej Klasy - kilka minut na farmie - pewnie sami stworzycie lepsze i większe gospodarstwa oraz przygotujecie pyszne i bardziej skomplikowane potrawy, prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Informacje

Najnowsze gry

The Logo Game

Wybierz pakiet logotypów i rozpocznij odgadywanie, jaki produkt czy firmę reprezentuje dany znak.
Data publikacji:

The Logo Game

Stalowi Giganci NK

Gotów do podjęcia bezwzględnej walki o dominacje w tym bezdusznym świecie robotów bojowych? Przygotuj się, bo stawka jest wysoka i nikt nie ma zamiaru odpuszczać.
Data publikacji:

stalowi-giganci-nasza-klasa

Gwiezdni Piraci

Opisywana gra nie jest co prawda strzelanką, jednak dostarcza wiele emocji.
Data publikacji:

Gwiezdni piraci

Dziki Zachód NK

Gorączka złota, Indianie, koniokrady i Szeryf, który nad tym całym bajzlem musi zapanować. Odwiedź Dziki Zachód, gdzie razem z innymi pionierami założysz nową osadę.
Data publikacji:

Dziki Zachód

Ale Folwark

Wyzwanie typowe dla gier farmerskich, jakie czekać Was będzie w tej aplikacji społecznościowej dla użytkowników portalu NK.pl, polega na prowadzeniu, rozbudowie i modernizacji gospodarstwa rolnego.
Data publikacji:

Ale Folwark NK

Randka w Ciemno NK

Poznaj nowe sympatie we wspaniałej grze społecznościowej zatytułowanej Randka w Ciemno: jak sam tytuł wskazuje, odbędziemy tutaj zmysłowe randez-vous z nieznajomym.
Data publikacji:

Randka w Ciemno Nasza Klasa

Nasze Miasto

Symulatory miasta to popularny podgatunek gier przeglądarkowych. Lubimy się nimi bawić.
Data publikacji:

Gra Nasze Miasto

Race Track Rivals

Jeśli w Twoich żyłach zamiast krwi płynie wysokooktanowa benzyna, ta wyścigowa gra na Facebooku przygotowana w języku polskim musi zostać przez Ciebie sprawdzona już teraz!
Data publikacji:

Race Trac Rivals

Błysk

Zaczynamy rywalizację? Czasu jest mało, cel jeden: zdobyć jak najwięcej punktów podczas przechodzenia każdego poziomu.
Data publikacji:

Błysk

Hidden Agenda

Przenosisz się do średniej wielkości miasteczka, które – jak każda taka miejscowość – kryje w sobie mniej lub bardziej mroczne tajemnice.
Data publikacji: