Strategiczna gra MMO Command&Conquer Tiberium Alliances to przeglądarkowa wersja kultowego RTS'a

Oceń grę
12345
Ocena graczy: 4,34 na 5
Oddanych głosów: 62
Loading ... Loading ...
Dostępne języki: angielski
Wspierane przeglądarki: Internet Explorer Firefox Chrome

Recenzja gry Command & Conquer Tiberium Alliances

Command&Conquer – kultowa gra strategiczna, której esencją jest walka oraz zawieranie sojuszy na drodze do ekspansji terytorialnej. Teraz epickie bitwy w C&C będą możliwe dzięki przeglądarkowej wersji MMO tego kultowego tytułu.

Co prawda w wersji beta zagrać możemy tylko stowarzyszonymi wojskami „ósemki”, czyli GDI, jednak takie podejście autorów pozwoli (po zakończeniu beta testów) zasmakować w późniejszym czasie ponowne rozegranie kampanii po stronie przeciwnej.

Grę rozpoczynamy od wyboru terytorium, w którym powstanie nasza baza. Do funkcjonowania potrzebne będą zasoby energii i budulca: obie te funkcje po przetworzeniu pełni w C&C surowiec zwany Tiberium. Dlatego kluczowe będzie zapewnienie stałych jego dostaw do tzw. Construction Yard. Jest to podstawowy budynek odpowiedzialny za przetwarzanie Tiberium, magazynowanie surowców, generowanie tzw. Repair Time dla całej bazy i jej obrony. Aby przyspieszyć proces pozyskiwania produkowanej z kryształów energii należy dobudować silosy i zakupić odpowiednią ilość Harvesterów – samobieżnych kombajnów eksploatujących złoża Tiberium.

Poradnik – pierwsze kroki z Command&Conquer Tiberium Alliances – tutorial autorstwa GryPrzegladarkowe.net.pl

Po każdej wykonanej misji w lewym górnym rogu menu przy napisie Missions pojawi się w nawiasie cyfra oznaczająca ilość nagród, jaką otrzymacie

 1. Zaczynamy rozgrywkę od zakupu 2 Harvesterów i wysyłamy je na pola Tiberium
 2. Zrób upgrade Construction Yard do poziomu 2
 3. Kupujemy silos i umiejscawiamy go tak, aby miał połączenie z jednym lub więcej Harvesterami pracującymi na złożach Tiberium
 4. Zrób upgrade budynku Construction Yard do poziomu czwartego
 5. Kup dwa budynki Power Plant i postaw każdy tak, aby miał połączenie z jednym lub więcej złóż kryształów (Crystal – niebieskie)
 6. Do każdego budynku Power Plant dokupujemy Akumulator
 7. Teraz musicie doprowadzić do stanu, w którym posiadacie w sumie co najmniej 5 harvesterów, w tym 3 pracujące na polach Tiberium i 2 na Crystals. Wszystkie Harvestery musimy zmodernizować do poziomu 3 lub więcej. My w redakcji GryPrzegladarkowe.net.pl mieliśmy w sumie 6 harvesterów
 8. Podlicz wszystkie budynki Power Plant: potrzebujesz na tym etapie conajmniej 3 takie obiekty poziomie przynajmniej 2. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zrób upgrade Power Plants
 9. Budujemy Command Center – budynek, bez którego nie będzie możliwe rekrutowanie jednostek bojowych i ich szkolenie. W każdej bazie możemy mieć tylko jeden budynek tego typu, więc pamiętajcie, że redakcja GryPrzegladarkowe.net.pl instruowała Was o mądrym umiejscowieniu go na terenie bazy (chodzi o podatność na ataki wrogów)
 10. Postaw fabrykę (Factory)
 11. Zrób modernizację Command Center do poziomu 3 (upgrade)
 12. Rekrutujemy jednostki Guardian (2 sztuki) – lewe dolne menu z ikoną czołgu i ustawiamy je w pierwszej linii obrony (Attack Wave 1)
 13. Zrób upgrade jednostek Guardian do poziomu drugiego
 14. Przejdź na widok mapy taktycznej i zaatakuj obóz wroga. Po ataku przejdź na widok „Army” i dokonaj napraw w zniszczonym sprzęcie
Widok mapy taktycznej C&C Tiberium Alliances

Tryb mapy taktycznej/ataku w Command&Conquer Tiberium Alliances - czerwonymi strzałkami zaznaczone istotne elementy

To tyle na początek, powinno Wam wystarczyć. Jak widzicie, w Command & Conquer Tiberium Alliances mamy 3 podstawowe tryby rozgrywki, które toczą się na różnych widokach pomiędzy którymi swobodnie się przełączamy. Mamy tryb zarządzania bazą, wojskiem oraz mapę taktyczną, na której planujemy działania obronne i ofensywne.

Adres tego wpisu: http://gryprzegladarkowe.net.pl/gry-strategiczne/command-conquer-tiberium-alliances

command_and_conquer

Przypisano do kategorii: Gry Strategiczne, MMO

Galeria - screeny

baza_command_conquertiberium_alliances_wybor_regionuupgrade_jednostek_obronnychWidok mapy taktycznej C&C Tiberium Alliances

Film: Command & Conquer Tiberium Alliances

Upgrade i rozbudowa bazy w Command&Conquer Tiberium Alliances - maksymalizacja wykorzystania surowców do produkcji energii (z tutoriala)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Informacje

Najnowsze gry

The Logo Game

Wybierz pakiet logotypów i rozpocznij odgadywanie, jaki produkt czy firmę reprezentuje dany znak.
Data publikacji:

The Logo Game

Stalowi Giganci NK

Gotów do podjęcia bezwzględnej walki o dominacje w tym bezdusznym świecie robotów bojowych? Przygotuj się, bo stawka jest wysoka i nikt nie ma zamiaru odpuszczać.
Data publikacji:

stalowi-giganci-nasza-klasa

Gwiezdni Piraci

Opisywana gra nie jest co prawda strzelanką, jednak dostarcza wiele emocji.
Data publikacji:

Gwiezdni piraci

Dziki Zachód NK

Gorączka złota, Indianie, koniokrady i Szeryf, który nad tym całym bajzlem musi zapanować. Odwiedź Dziki Zachód, gdzie razem z innymi pionierami założysz nową osadę.
Data publikacji:

Dziki Zachód

Ale Folwark

Wyzwanie typowe dla gier farmerskich, jakie czekać Was będzie w tej aplikacji społecznościowej dla użytkowników portalu NK.pl, polega na prowadzeniu, rozbudowie i modernizacji gospodarstwa rolnego.
Data publikacji:

Ale Folwark NK

Randka w Ciemno NK

Poznaj nowe sympatie we wspaniałej grze społecznościowej zatytułowanej Randka w Ciemno: jak sam tytuł wskazuje, odbędziemy tutaj zmysłowe randez-vous z nieznajomym.
Data publikacji:

Randka w Ciemno Nasza Klasa

Nasze Miasto

Symulatory miasta to popularny podgatunek gier przeglądarkowych. Lubimy się nimi bawić.
Data publikacji:

Gra Nasze Miasto

Race Track Rivals

Jeśli w Twoich żyłach zamiast krwi płynie wysokooktanowa benzyna, ta wyścigowa gra na Facebooku przygotowana w języku polskim musi zostać przez Ciebie sprawdzona już teraz!
Data publikacji:

Race Trac Rivals

Błysk

Zaczynamy rywalizację? Czasu jest mało, cel jeden: zdobyć jak najwięcej punktów podczas przechodzenia każdego poziomu.
Data publikacji:

Błysk

Hidden Agenda

Przenosisz się do średniej wielkości miasteczka, które – jak każda taka miejscowość – kryje w sobie mniej lub bardziej mroczne tajemnice.
Data publikacji: