Ile zapłacimy za wykończenie mieszkania „pod klucz”?

nieruchomości

Wykończenie mieszkania „pod klucz” wiąże się z dodatkowymi kosztami, ale niesie ze sobą także szereg korzyści. Ile trzeba będzie za nie zapłacić?

 

Usługa wykończenia mieszkania „pod klucz” jest korzystnym wyborem dla wygodnickich. Dzięki niej kupujący lokal nie musi poszukiwać ekipy wykończeniowej na własną rękę i nie musi sam prowadzić żadnych prac – wszystkim zajmuje się ekipa współpracująca z deweloperem.

 

Skorzystanie z usługi wykończenia mieszkania pod klucz pozwala także na szybsze przeniesienie się do nowego lokum. Jego zakup wraz z pracami wykończeniowymi można też łatwo sfinansować z użyciem kredytu hipotecznego. Z jakimi kosztami prac „pod klucz” musimy się jednak liczyć?

 

Już od 450 złotych za metr kwadratowy

Wbrew pozorom, wykończenie mieszkania „pod klucz” wcale nie jest bardzo kosztowne. Najczęściej deweloperzy oferują wtedy swoim klientom możliwość wyboru jednego z trzech lub czterech pakietów wykończeniowych z katalogu. Pakiety te różnią się pomiędzy sobą cenami oraz zawartością – zakresem prac i liczbą materiałów do wyboru.

 

Najtańsze pakiety „pod klucz” zaczynają się już od 450 złotych za metr kwadratowy. To podstawowe, ekonomiczne usługi i materiały, które chętnie wybierane są przez inwestorów kupujących mieszkania do wynajęcia.

 

Średni pakiet kosztuje zwykle około 600-900 złotych za metr kwadratowy i daje do dyspozycji więcej materiałów – to pozwala na wykończenie mieszkania w swoim guście.

 

Najwięcej za usługę „pod klucz” zapłacimy około 1100-1200 złotych za metr kwadratowy nieruchomości. W cenie znajdują się kompleksowe prace wraz z użyciem luksusowych materiałów wykończeniowych.