Home staging – co to jest i kiedy warto z niego skorzystać?

nieruchomości

Chcesz sprzedać albo wynająć mieszkanie lub dom? W takim przypadku warto skorzystać z usługi home stagingu. Co to jest i kiedy warto z niej skorzystać?

 

Usługa home stagingu jest bardzo popularna na rynku amerykańskim, ale również spotykana jest w Europie, w tym także w Polsce.

 

Home staging – co to jest?

Pod angielskim pojęciem home stagingu znajduje się zespół specjalnych usług mających na celu przygotowanie nieruchomości – domu lub mieszkania do sprzedaży albo do wynajmu.

 

Dzięki odpowiedniej aranżacji nieruchomość jest wtedy w stanie nie tylko przyciągnąć większą liczbę zainteresowanych, ale również przyciągnąć wyższe zyski.

 

Na czym polega home staging?

Usługa jest zróżnicowana i zależna od samej nieruchomości i od oczekiwanych efektów. Niekiedy zmiany są kosmetyczne, innym razem przeprowadza się szerzej zakrojone remonty przed wystawieniem nieruchomości na sprzedaż lub wynajem. W ramach usługi home stagingu prowadzone są prace takie jak:

 

  • pomalowanie ścian na nowo
  • wymiana mebli na inne
  • dokupienie dekoracji
  • schowanie osobistych przedmiotów domowników
  • gruntowne wysprzątanie nieruchomości
  • wykonanie profesjonalnych zdjęć

 

Jak przeprowadzić home staging?

Zasadniczo home staging można przeprowadzać we własnym zakresie, ale nie zawsze efekt jest wtedy optymalny.

 

Najlepiej zatem przekazać prace ekspertom w tej dziedzinie – agencjom zajmujących się home stagingiem różnych nieruchomości. Agencje tego rodzaju działają dzisiaj na obszarze niemalże całego kraju. Aby je wyszukać, wystarczy tylko skorzystać z internetu.